ČSE poprvé udělila Cenu Kateřiny Šmídkové

Česká společnost ekonomická (ČSE) poprvé udělila Cenu Kateřiny Šmídkové, jejímž smyslem je ocenit české ekonomky s mimořádně kvalitní publikační činností a podpořit jejich další profesní rozvoj. Cena je udělována na památku vynikající ekonomky prof. Kateřiny Šmídkové, dlouholeté ředitelky samostatného odboru ekonomického výzkumu České národní banky, členky představenstva ČSE a profesorky ekonomie na Institutu ekonomických studií Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy. Cena je dotována částkou 100 tisíc korun financovanou z prostředků odkázaných Kateřinou Šmídkovou.

První laureátkou Ceny Kateřiny Šmídkové se stala Ing. Mariola Pytliková, PhD. z Ekonomické fakulty Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava, a to za vynikající vědeckou činnost v oblasti ekonomie se zaměřením zejména na oblast trhu práce a mezinárodní migrace.

Cenu Mariole Pytlikové předali 18. května v rámci konference CNB Research Open Day 2015 prezident ČSE Roman Horváth a guvernérka Bank of Israel paní Karnit Flug. Paní guvernérka při této příležitosti vyzvedla odborné i osobní kvality Kateřiny Šmídkové, po níž je cena pojmenována, a přednesla řeč na téma „Challenges for Monetary Policy after the Global Financial Crisis: The Case of Israel“.

 

Pytlikova-1

 

 

Pytlikova-2

 Vyhlášení 28. ročníku soutěže Mladý ekonom roku 2021

3.7.2021 22:14

Detaily
Proslov Lubomíra Mlčocha při předávání Ceny ČSE za přínos českému ekonomickému myšlení

2.6.2021 9:45

Detaily
Ohlasy, foto a videa z 11. ročníku bienální konference ČSE

19.5.2021 22:47

Detaily

Starší aktuality